Dr Dawid Frąckowiak (dr Fhrątz): Ukończył studia na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2015 r. uzyskał stopień doktora nauk chemicznych. Od 2017 r. zatrudniony na stanowisku adiunkta w Centrum Zaawansowanych Technologii UAM. Prowadzi zespół badawczy „fhrątzLAB”, w którym tematyka badań skupiona jest na mechanochemii - dziedzinie chemii, w której reakcje chemiczne prowadzi się w ciele stałym. Zainteresowania badawcze dr. Frąckowiaka to mechanochemiczna synteza związków organicznych i nieorganicznych.
Od 20 zajmuje się popularyzacją nauki (wykłady, pokazy doświadczeń, współpraca z Naukowym Kołem Chemików Wydziału Chemii UAM), dydaktyką szkolną (współautorstwo podręczników) i akademicką (staże studenckie, konferencje). Certyfikowany Trener Nauki; zajmuje się promowaniem i wdrażaniem kompetencji miękkich dla naukowców (wystąpienia publiczne, przygotowywanie prezentacji, pisanie i redakcja tekstów naukowych, popularyzacja nauki w social mediach).
Dr Marcin Sowała: Asystent badawczo-dydaktyczny w Katedrze Postępowania Karnego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.
Autor kilkunastu publikacji z zakresu prawa karnego materialnego i procesowego, a także czynny uczestnik blisko 40 konferencji naukowych, w tym zarówno konferencji krajowych, jak i międzynarodowych. Jego zainteresowania naukowe skupiają się wokół zagadnień związanych z postępowaniem odwoławczym w sprawach karnych, rolą obrońcy w procesie karnym oraz wokół zagadnień z zakresu szeroko rozumianego prawa drogowego. Posiada doświadczenie dydaktyczne, prowadząc zajęcia ze studentami z postępowania karnego, wiktymologii, prawa policyjnego czy też prawa o prokuraturze. Prowadzi również kursy dla uczniów szkół średnich dotyczące zasad ponoszenia odpowiedzialności przez nieletnich czy uprawnień małoletnich w procesie karnym. Koordynator Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki z ramienia Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Prelegent podczas licznych szkoleń i warsztatów organizowanych przez ELSA Białystok oraz koła naukowe działające na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.
Doświadczenie zawodowe zdobywał również pracując w białostockich kancelariach adwokackich i kancelariach radców prawnych.
Prywatnie prowadzi również blog popularnonaukowy
kierunkowskaz.com.pl, na którym dzieli się wiedzą z zakresu prawa drogowego.
Dr hab. Anetta Bogusława Strawińska: Adiunkt, pracownik badawczo-dydaktyczny Uniwersytetu w Białymstoku, zatrudniona na Wydziale Filologicznym w Katedrze Stylistyki i Lingwistyki Antropologicznej. Zainteresowania badawcze to m.in.: autopromocja w języku i kulturze, proces globalizacji i glokalizacji w kontekście najnowszej polszczyzny, dzieje polszczyzny kresowej, język Internetu, children studies, personal branding.
Współautorka (wraz z A. Kisielewską i M. Kostaszuk-Romanowską) monografii zatytułowanej Glamour – magia czy mistyfikacja? Dawny urok w nowym wymiarze, Białystok 2016. Autorka monografii: Aleksander Walicki i Aleksander Łętowski o stanie polszczyzny północnokresowej. Ortografia – Fonetyka – Zagadnienia gramatyczne, Białystok 2018; Leksyka północnokresowa jako element deskrypcji zagadnień ortoepicznych w poradnikach Aleksandra Walickiego i Aleksandra Łętowskiego, Białystok 2022; Zjawisko glamour w perspektywie lingwistycznej, Białystok 2022. Redaktor naukowa tomu Ojczysta święta mowo!… Wiąże nas twoje słowo. Polszczyzna w perspektywie diachronicznej. Studia i szkice, Białystok 2020 (t. 16 serii Białostockie Studia Językoznawcze). Redaktor naczelna czasopisma "Białostockie Archiwum Językowe". Współpracuje z University "L'Orientale" of Naples, Ostravska Univerzita, Vilniaus Universitetas, Vytauto Didžiojo Universitetas of Kaunas, University of Zagreb.
Katarzyna Dziedzik: Absolwentka politologii ze specjalnością dziennikarską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie (od 2012) rzecznik prasowy Uniwersytetu w Białymstoku. W latach 2007-2008 była rzecznikiem prasowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wcześniej przez 12 lat była dziennikarzem Telewizji Polskiej SA (Poznań, Białystok). Pracowała jako prezenterka, reporterka i wydawca audycji informacyjnych oraz publicystycznych. Prowadziła zajęcia ze studentami (WSAP, UwB) dotyczące autoprezentacji i wystąpień publicznych, technik dziennikarskich i systemów medialnych. Prowadzi szkolenia w zakresie PR i kontaktów z mediami.
Dr Maciej Białous: socjolog, prodziekan Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku, nauczyciel, tutor, edukator filmowy, ciekawski człowiek. Zainteresowania naukowe: socjologia kultury, współczesne praktyki kulturalne, polityki kulturalne, socjologia filmu, pamięć zbiorowa i polityki pamięci, wpływ kultury popularnej, przede wszystkim audiowizualnej, na społeczne wyobrażenia o przeszłości, a także teraźniejszości i przyszłości, storytelling oraz gry narracyjne i ich społeczne znaczenie.